آموزش طراحی و برنامه نویسی وب

طراحی و برنامه نویسی وب سایت

تدریس خصوصی، نیمه خصوصی  و گروهی

تدریس خصوصی بصورت یک نفره و نیمه خصوصی بصورت دو نفره و گروهی بالاتر از دو نفر می باشد که قطعاً با افزایش تعداد دانشجو، شهریه دوره ها کاهش خواهد یافت.

  مکان برگزاری:طراح وب سایت

     منزل شما، دفتر کارتان و یا دفتر کار ما.

     در ضمن فراآسا آماده همکاری با آموزشگاه ها، موسسات و مراکز دولتی و خصوصی جهت برگزاری دوره ها در این مراکز نیز می باشد.

 

  پیش نیازهای اولیه تشکیل کلاس:

  1. رایانه به تعداد فراگیران!!
  2. دسترسی به اینترنت
  3. در صورت توان تخته وایت برد و سایر وسایل کمک آموزشی (در جهت افزایش کیفیت کلاس)
  4. دامین و هاست (این گزینه اختیاری است و در صورت موافقت تهیه آن به عهده فراگیر می باشد)
  5. دانشجوی علاقه مند، باانگیزه و مستعد

 

  مباحث و مدت دوره ها:

توجه:  هر جلسه معادل 2 ساعت است که به درخواست دانشجو از 1/5 ساعت تا 3 ساعت قابل تغییر است.

 جلسه اول بصورت رایگان جهت مشاوره، مقدمه طراحی و برنامه نویسی، پروسه طراح شدن، پیش نیازها، بازارکار، تعیین سطح دانشجو و پیشنهادهای متناسب با استعداد دانشجو و موارد اینچنینی خواهد بود.

  آموزش html:

شامل مقدمات اسکریپت نویسی، html section، اصول اولیه اسکریپت html (تگ های کاربردی، مسیردهی، توضیحات، رنگ ها، لینک دهی و ...)، مالتی مدیا (عکس، صوت، فیلم و ...)، لیست ها، جداول و طراحی قالب ها توسط  div و یا  table less، فرم ها، فریم ها  و کار با کدهای html در سطحی کاربردی و قابل قبول.

html پایه و اساس وب بوده و با آموزش این بخش به تنهایی می توانید یک سایت استاتیک طراحی کنید.

مدت دوره: 4 جلسه

  آموزش CSS:

شامل اصول اولیه ، استایل شیت های داخلی و خارجی، گزینشگرها (تگ، کلاس، آی دی و ...)، layout زنی یا چیدمان اجزای صفحه و کنترل عناصر و خصوصیات ( از جمله متن، عکس، حاشیه، جدول، فرم و نواحی تعریف شده)،  هک های css، بهینه سازی و فشرده سازی.

   سی اس اس بعنوان تکمیل کننده و قدرت بخشی به اسکریپت html و کاهش چشمگیر تعداد خط های اسکریپت کاربر دارد.

  شما با فراگیری دوره اول و دوم بخش بزرگی از طراحی و برنامه نویسی وب را پشت سر خواهید گذاشت.

مدت دوره:  6 جلسه

  فوتوشاپ برای وب:

شامل layout و تبدیل طرحهای گرافیکی به صفحات وب، اسلایس بندی، کار با عکس ها و فشرده سازی، هدر و فوتر، بنرهای گیف انیمیشن و ...

جهت شخصی سازی بیشتر، کوتاه کردن و آسان کردن پروسه ساخت صفحات وب، بهینه سازی و فشرده سازی عکس ها ، نزدیکتر کردن چیدمان صفحات سایت بر طبق سلایق مشتریان و در نهایت جلوه های بصری در سایت نیاز مبرم به آموزش و بکارگیری فوتوشاپ در راستای طراحی خود دارید.

مدت دوره: 1 تا 5 جلسه (بسته به سطح آشنایی دانشجو با فوتوشاپ)

  جاوا اسکریپت (JavaScript)

این قسمت از آموزش شامل اصول اولیه زبان جاوا اسکریپت، جاگذاری کد، آشنایی با جلوه های ویژه، پاسخ به رخدادها و اعتبارسنجی می باشد که در حدود 3 جلسه آموزشی بوده و برای مباحث پیشرفته تر (تکنولوژی آجاکس، شرط ها، حلقه ها، شی گرایی، تابع و کلاس، مباحث پیشرفته DOM  و ...) تا 10 جلسه نیز قابل افزایش است.

با بهره گیری از قدرت جاوا اسکریپت می توان به سایتی پویا دست یافت.

مدت دوره: حداکثر 3 جلسه در حد نیاز.

  برنامه نویسی پی اچ پی (php) به همراه پایگاه داده MySql:

شامل مقدمات و اصول اولیه زبان برنامه نویسی php که در اصل موتور محرکه یک سایت می باشد، نصب سرور آپاچی، جاگذاری کدها، شناسایی، تشخیص، ویرایش و بکار گیری کدهای PHP در راستای بهبود عملکرد و پویایی وبسایت و همچنین پاسخ به نیاز و درخواست مشتری که به همراه دستورات پایگاه داده MySql و کار با phpmyadmin از 10 جلسه تا مرحله های پیشرفته تر که از  20 جلسه نیز تجاوز می کند، امکان پذیر خواهد بود.

برای افزایش پویایی و انعطاف پذیری بیشتر صفحات وب، اشراف کامل بر 95 درصد سیستم های مدیریت محتوای دنیا و پیاده سازی سایت هایی با قابلیت های منحصر به فرد نیاز به php و پایگاه داده MySql خواهید داشت. (این قسمت به نوعی قله طراحی وب به شمار می آید)

مدت دوره: 10جلسه

  مدیریت محتوی یا CMS (دروپال):

شامل نصب و راه اندازی مدیریت محتواهای مختلف بخصوص مدیریت محتوی دروپال، فارسی سازی، شخصی سازی، تنظیمات پنل مدیریتی، تم و قالب، بلوک ها، منوها، افزونه ها، محتوی، ویوزها، cck، تریگرها و اکشن ها، آموزش تخصصی ماژول های پرکاربرد و ... .

- با فراگیری سیستم های مدیریت محتوی (دروپال) می توانید وب سایت هایی دینامیک با امکانات نامحدود، کاربری راحت و امنیت بالا بدون حتی نوشتن یک خط  کد و صرف وقت بسیار ناچیز، دست یافت. (با فراگیری تنها این بخش و بخش هفتم می توانید براحتی سایت هایی دینامیک طراحی کنید!! و سایر دوره ها از جمله دوره های اول، دوم و ششم بجهت شخصی سازی بیشتر و اعمال تغییرات خاص در سیستم کاربرد دارند)

مدت دوره: 5 جلسه

  پابلیش یا انتشار صفحات وب (web publishig):

شامل رسلرها، نحوه سفارش دامین و هاست، نیازسنجی و مقایسه پنل ها، تنظیمات کنترل پنل و وب میل، FTP ، آپلود، تنظیمات و دستورات htaccess، انتخاب نام و نوع دامین، مباحث پسورد و سایر موارد انتشار وبسایت است.

جهت تحقق بالاترین سطح از اهداف آموزشی این بخش نیاز به خرید دامین و هاست خواهیم داشت. (متوسط هزینه 30000 تومان و دامنه و هاست به نام فراگیران و توسط خودشان ثبت سفارش میشود)

این بخش، بخش نهایی آموزش خواهد بود و بخشی کاربردی و مهم که بیشتر آن انتقال تجربیات و تنظیمات فضای وبسایت شماست، در یک مثال اگر کل طراحی و برنامه نویسی وب به مانند یک شرکت تولیدی باشد این بخش مانند بخش عرضه و فروش محصولات یک شرکت ایفای نقش می کند. بدون این بخش فقط محصولات، تولید  و انبار خواهند شد و خبری از عرضه و فروش محصول نیست. در یک کلام کار را که کرد آن کس که تمام کرد.

مدت دوره: 3 جلسه

  آشنایی با اصول SEO:

جهت بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو، افزایش رتبه و ترافیک سایت از جمله تنظیمات وبمستر تولز، تنظیمات افزونه های مرتبط با سئو  در سیستم مدیریت محتوی، بهینه سازی و فشرده سازی کدها، موارد تاثیر گذار (منفی و مثبت) در سئو سایت، مؤلفه های متن و عکس، روبوت های جستجوگر، نام و نوع دامین، نکاتی در مورد محتوی مطالب و عناوین سایت و ده ها نکته دیگر.

جهت بالا بردن رتبه سایت، افزایش ترافیک و بازدیدکننده سایت، نیاز به بهینه سازی کدها و همخوانی اسکریپت ها با اسپایدرهای موتورهای جستجو (SEO) خواهید داشت. بخشی از سئو در حین برگزاری دوره های اول تا هفتم گفته خواهد شد اما در دوره هشتم شامل گلچینی از کل موارد گفته شده بصورت یکجا در یک جلسه و موارد جدید در دو جلسه خواهد بود.

مدت دوره: 3 جلسه


نکات تکمیلی:

در حین برگزاری دوره های آموزشی مواردی متناسب با موضوع جلسه شامل تجربیات، نکات و ترفندهای کلیدی من جمله آنالیز مفسرها و browser های مختلف، افزونه و نرم افزارهای موردنیاز یک طراح، تست صفحات، گزارش گیری، موارد امنیتی و مقابله با بدافزارها، سلامت سایت، سرعت صفحات سایت و مواردی از این قبیل مطرح و مورد بررسی قرار می گیرند.

- با فراگیری نکات آموزشی هر جلسه برای جلسات بعد تمرین یا تمارینی برای فراگیر در نظر گرفته خواهد (این تمارین ذهن شما را از تنبلی دور کرده و در شما خلاقیت ایجاد می کنند).

- قطعاً در طی پروژه به جهت افزایش سطح یادگیری بر روی چند پروژه عملی کوچک و بزرگ کار خواهد شد بطوری که دانشجو بتواند در پایان کلاس ها یک سایت طراحی و پابلیش نماید.

- دوره پیشرفته برنامه نویسی وب سایت بر روی پروژه پیشنهادی فراگیر متمرکز بوده و با تناسب آن هزینه کلاس اعلام خواهد شد.

- هر جلسه با مطالعه و تمرین، تمرین و تمرین سر کلاس حاضر باشید و فقط به نکات آموزشی داخل کلاس اکتفا نکنید.

- هدف این دوره ها آموزش فراگیران در حدی متوسط به منظور آمادگی جهت اشتغال و فعالیت در موارد فوق بوده و بر اساس نیازهای علمی و عملی بازار کار برگزار می شود.

ما برای حرفه ای شدن شما، راه را نشانتان خواهیم داد، پیمودن مسیر با شماست و اگر غیر از این باشد جای بسی تعجب است؛ حرفه ای شدن با گذرندان این دوره زمانی (72 ساعت !!) دروغی بیش نیست.

جهت حرفه ای شدن گذشته از ممار ست و تمرین، مطالعه، پی گیری و صرف هزینه نیازمند صبر و حوصله در این راه بوده تا علاوه بر تثبیت شدن مطالب، با انجام پروژه های مختلف تجاربی را نیز کسب نمائید. برنامه نویسان حرفه ای برای رسیدن به این جایگاه سال های متمادی صبر و تلاش کرده اند.


  هزینه و مدت دوره ها:

قیمت هر جلسه دو ساعتی 25000 تومان خواهد بود.

+ دوره استاتیک:

   - مباحث و تعداد جلسات: شامل دوره اول و دوم بطــور کــامل یک یا دو جلسه جــاوا اسکریپت

     و یک جلسه از دوره هفتم

   - هزینه دوره یک نفره: 12جلسه (24 ساعت) 300000 تومان

+ دوره فشرده استاتیک و دینامیک (دوره ای فشرده از هشت دوره):

   - مباحث و تعداد جلسات: دوره اول و دوم بطــور کــامل، یک جلسه جـاوا، یک جلسه فوتوشـاپ،

     5 جلسه مدیریت محتوی، یک جلسه php  و یک جلسه هم دوره هفتم و سئو هم در لابه لای

     جلسات و کدنویسی گفته خواهد شد.

   - هزینه دوره یک نفره: 18 جلسه (36 ساعت) 450000 تومان

+ دوره کامل (سطح کاربردی و قابل قبول):

   - مباحث: کل 8 دوره

   -  تعداد جلسات آموزشی:

      بطور متوسط  36 جلسه معادل سه ماه ( 3 جلسه دو ساعتی در هر هفته) می باشد.

   - هزینه دوره یک نفره: 36 جلسه (72 ساعت) 900000 تومان

به درخواست فراگیر هر کدام از هفت دوره بصورت مجزا و تخصصی نیز تدریس می گردد.

جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09194655518 تماس حاصل نمائید.

موفق و پیروز باشید :: فراآسا

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، فراآسا