هزینه راه اندازی و نگهداری وب سایت

چنانچه اشخاص حقیقی و یا حقوقی بخواهند یک وب سایت داشته باشند باید بدانند چه نوع و چه میزان هزینه برای یک وب سایت لازم خواهد بود.

 

صاحبان سایت با سه نوع هزینه مواجه هستند که شرح آن در ذیل آمده است:

 گروه طراحی وب فراآسا

1- اجاره دامین (نام) و اجاره هاست (فضا و حجم) بهمراه کنترل پنل:

دامین: اجاره دامین بستگی به نوع دامنه انتخابی دارد. بطور نمونه دامنه هایی با پسوند com, net, org گرانترین و ir ارزانترین نوع دامین می باشند.

هاست: هزینه هاست با توجه به ارائه سرویس از نقاط مختلف دنیا و پنل های مختلف از تنوع زیادی برخوردار هستند. از جمله موارد تعیین کننده قیمت می توان به نوع سرور و میزان حجم و پهنای باند آن اشاره کرد.

-  قیمت سرورهای لینوکس تقریباًٌ نصف سرورهای مشابه در ویندوز هستند. این اختلاف قیمت بدلیل متن باز نبودن ویندوز و متحمل شدن هزینه های اضافی نگهداری از سوی شرکت مایکروسافت به جهت بالابردن امنیت، سرعت و بهبود عملکرد در سطی قابل رقابت با لینوکس می باشد.

- هر چه میزان حجم و پهنای باند بیشتر باشد هزینه دریافتی افزایش می یابد.

- از دیگر هزینه های تاثیر گذار میتوان به داشتن آی پی اختصاصی، ایجاد بسترهای امنیتی وب و حرفه ای یا عادی بودن نوع پنل اشاره نمود.

- قابل ذکر است مبالغ پرداختی برای دامین و هاست صرفاً جهت اجاره بوده و چیزی بعنوان تملک دائمی معنی ندارد؛ همچنین مدت مرسوم و معمول اجاره دامین و هاست یک ساله بوده و تا10 سال نیز قابل افزایش است.

نکات بسیار مهم:

الف) مبلغ اخذ شده (خرید دامین و هاست) بطور کامل به رسلر جهت اجاره واگذار می­گردد و حتّی شما می­توانید دامین و هاست را خود خریداری کرده و سپس برای طراحی در اختیار ما بگذارید و یا رسلر خاصّی را جهت اجاره دامین و هاست معرّفی نمائید.

ب) اگر از جانب سرویس دهنده­ی هاست (میزبان سایت) مشکل یا نقصی بوجود آید یا در انجام تعهدات خود کوتاهی نماید، هیچگونه مسئولیتی متوجه فراآسا نخواهد بود، چون سرویس دهنده شخص دیگری است.

2- کدنویسی، صفحه بندی و طرّاحی اوّلیه:

هزینه این بخش مهمترین بخش هزینه شماست که علاوه بر حوزه فعالیت و اهداف سایت بستگی به نوع، کمیت و کیفیت سفارش شما نیز دارد که از جمله میتوان به ایجاد گالری عکس، پخش فیلم و موزیک، تعداد صفحات تولید شده، طراحی بنر و لوگو، سیستم مدیریت محتوی، نصب افزونه های خاص، پیاده سازی کدهای ویژه، چند زبانه بودن و سایر موارد اینچنینی اشاره کرد.

فراآسا به جهت سهولت در امر طراحی و نزدیک تر شدن به سلایق شما، فرمی در هشت صفحه جهت اخذ موارد و مشخصات وب سایت شما تنظیم نموده است که پس از توافق و ثبت سفارش تقدیمتان می گردد.

3- پشتیبانی و نگهداری، مدیریت و بروزرسانی:

فراآسا پس از انتشار وب سایت، جلسه آموزشی رایگان جهت ویرایش، بروزرسانی، مدیریت و نگهداری وب سایتتان برگزار می کند تا بدون هیچ هزینه ای سایتتان را مدیریت و بروزرسانی نمائید و فقط بجهت موارد خاص از جمله تغییرات عمده، اضافه کردن امکانات جدید و یا کدنویسی ویژه در وبسایت به ما مراجعه نمائید؛ با این اوصاف در صورتی که شخص سفارش دهنده به دلایل مختلف پشتیبانی کامل وب سایت خود را که شامل مدیریت، ویرایش، بروز رسانی، بهینه سازی و افزایش رتیه و رنکینگ سایت، سئو و... را بطور کامل در اختیار فراآسا قرار دهد، این هزینه بصورت توافقی در طول مدت معلوم، تعیین و اخذ می گردد.

با فراآسا به فراتر از آسایش بیاندیشیم

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، فراآسا