سایت استاتیک یا دینامیک، مسئله اینست

همیشه سوار بر سایتتان باشید و کاری با دنیای مرده ها نداشته باشید!!سایت استاتیک یا دینامیک

تفاوت اصلی و عمده ای که در وهله اول بین سایت های دینامیک و استاتیک به چشم میخورد در تولید محتوای و مطالب یک سایت است، در سایتهای دینامیک ایجاد محتوای و مطالب سایت و همچنین اضافه کردن صفحات یک سایت از سوی کاربران براحتی قابل انجام است و کاربر یا کاربران سایت در هر لحظه قادر خواهند بود اطلاعات بخش های مختلف وب سایت را تغییر دهند.

دگرگون کردن قالب یک سایت در یک چشم بهم زدن، جا به جایی منوها و سایر شخصی سازیها براحتی یک کشیدن و رها کردن (drag & drop) با انگشت دست راست و نوشیدن یک فنجان چای با دست چپ قابل انجام است و حتی تغییر ماهیت یک سایت در سه سوت از اتاق گفتگو به سایتی خبری، اقتصادی، تبلیغاتی براحتی صورت میگیرد. (البته نه به این رقیقی که نوشته شد)

اما سایت های استاتیک همانطور که از نام آنها پیداست سایت هایی هستند که اطلاعات آنها ازسوی کاربران قابل ویرایش نیست، جهت تغییر اطلاعات اینگونه سایت ها نیاز به یک فرد متخصص دارید حتی اگر تغییرات شما به اندازه یک حرف مثل واو " و " ساده باشد که اغلب طراح اولیه سایت اینکار را با سرعت، دقت و راحتی بیشتری انجام خواهد داد. پس قدر طراح اولیه سایت خود را بدانید و سعی کنید او را راضی نگه دارید.

در یک کلام در سایتهای دینامیک مشتری و مدیران سایت سوار بر سایت هستند اما در سایتهای استاتیک با عرض پوزش سایت بر روی شما سوار است!!

در سایت های دینامیک برای ویرایش، حذف و ایجاد مطالب و محتوی غلطک به دست شماست اما در سایت های استاتیک غلطک روی شماست.

سایت های دینامیک سایت های زنده، live و مباشر هستند اما سایت های استاتیک سایت هایی مرده.

 

سوال خیلی خوبی پرسیدید: چه سایتی بدرد من میخوره؟!جنگ بین سایت استاتیک و دینامیک

برای بعضی اشخاص حقیقی و حقوقی سایت های دینامیک، دینامیتی بیش نیستند!؟

سایت هایی که محتوایی ثابت و همیشگی دارند و نیاز به ایجاد مطالب و محتوی، خبر و یا موضوعات خاصی ندارند و صرف تبلیغات مبادرت به راه اندازی سایت می کنند و دوره تغییرات سایت حدود یک ماه یا بیشتر میباشد از این جمله هستند.

پس توصیه میکنیم اگر تغییرات محتوی در سایت شما بصورت چند ماه یک بار صورت میگیرد و کار و کالا و محصولاتتان مشخصات ثابتی دارند. سایت استاتیک سایتی مناسب خواهد بود.

به چند دلیل سایت دینامیک برای اینگونه اشخاص توصیه نمیشود:

1- سایت دینامیک معمولاً هزینه بیشتری طلب میکند (از هزینه هاست گرفته تا مدیریت محتوی و طراحی قالب شخصی، نصب ماژول و سایر تنظیمات)

2- سایت دینامیک زمان بارگذاری بیشتر و قاعدتاًًٌ از سرعت صفحات کمتری برخوردار هست.

3- مهمترین نکته این است که شخصی سازی قالب سایت استاتیک بطور معمول بهتر، راحت تر و  نزدیکتر به نظر مشتری خواهد بود و علاوه بر قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا بدلیل باز بودن دست طراح بمراتب میتواند! زیباتر از سایتهای دینامیک باشد.

در مورد راه اندازی سایت استاتیک یا دینامیک علاوه بر موارد بالا، حتماً با طراح بمانند مراجعه به یک پزشک برای درمان بیماری مشورت کنید!! شاید توصیه ایشون ترکیبی از صفحات با محتوای استاتیک و دینامیک باشد.

 و اینطور نباشه که تا رسیدید به همکاران عزیز ما بگید:  من سایت دینــامیک میخام!!؟؟

همیشه پیروز و موفق باشید، یحیایی

دسته بندی محتوی: 

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، فراآسا