تقسیم الاجل سه ماهه!

ضرب الاجل یا تقسیم الاجل سه ماههضرب الاجل سه ماهه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند کلیه کسانی که به موجب قانون تصویب شده مشمول ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل می‌شوند باید حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون؟!، یکی از مشاغل مورد تصدی را انتخاب نمایند و از سایر مشاغل استعفا دهند!!

برنده بازی شطرنج از قدرت پیش بینی و بازیخوانی بیشتری نسبت به فرد مقابل برخوردار هست؛ بعضی از شطرنج بازهای طراز اول تا 18 حرکت بعد رو پیش بینی و در شاخه های مختلف (اصلی و فرعی) نیز بازیخوانی میکنند(تجربه)!!

شاید پیش خودتون فکر کنید این مطلب چه دخلی به عنوان مطرح شده داره، در تصویب قانون اگر تمامی موارد پیش بینی نشه با اون قانون کشکم نمیشه سابید و قانونی که با استثناء و تبصره و بند، سه ماه مهلت و لازم الاجرا و دم انتخاباتو و ... که دیگه جای خودش رو داره، خیلی از قوانین ما کارشون از منفذ گذشته.

متاسفانه وقتی هر خبری میشه رسانه های ما جو گیر میشن و شروع میکنن تو بوق و کرنا، دهنا که پر شد حالا مگه میشه تکذیبیه داد البته تا رسانه ما دولتی هست بیشتر از این انتظار نمیره:
اینم یه نمونش: شنیدم وضعتون خوب شده طرح آموزگار بانک سرمایه با 4% سود و پــــــــنج میلیــــون وام میدن، آخه یکی نیست بگه آخه پدر آمرزیده
1- باید سپرده بذاری.  
2- 4% نیست 24% سوده.
3- یکی از بانک های قدر این کار رو کرد و بعد از سه ماه گفت معذرت میخایم بیائید سپرده رو بگیرید، ما پولی که دادید دست نزدیما همینجوری گذاشتیم گوشه بانک، این بانک که انگشت کوچکه اون بانکم نیست. 

اما موضوع ضرب الاجل (تقسیم الاجل) از دو جنبه ساده قابل بررسی هست:

1- این همه قانون، کدومش کامل اجرا میشه، اگرم اجرا بشه، قانونی که دور خور نداشته باشه بنظر شما قانونه! نه قانونه! غانونم نیست چه برسه به قانون.

2- تعریف مشاغل دولتی یا خصوصی چیه.

در مورد دوم باید عرض کنم خیلی از شرکتها و حتی ارگانهای ما هر جا لازم باشه میشن دولتی، هر جام لازم باشه میشن خصوصی.

به مدیرانی که سوی پیکان این قانون بطرفشون نشانه رفته این نوید و دل داری رو (هر چند آب تو دلشون هم با این قانون تکون نخورد) خواهیم داد که ناراحت نباشن تو این سه ماه هم وقت دارید راه های دور زدن چندین بار مرور کنید و هم احیاناً اگر شرکت، اداره و یا ارگانی خدای نکرده دولتی نباشه تا سه ماه آینده 51% میره تو بورس، خصوصی میشه و هیچ جای نگرانی نیست، به همین راحتی.

شطرنج برره ای یا خورزو خانی که یادتون نرفته، وقتی نمیتونست بازی کنه با پا میرفت رو مهره ها !! بازیخوانی شطرنج پیش کش.
 

دسته بندی محتوی: 

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، فراآسا