امان از نسخه های بی رمق IE

اگر شما کاربر ویندوز باشید که 99% هستید، برای گشت‌وگذار در اینترنت نیاز به نصب مرورگر اضافی ندارید و همین امر باعث میشه کاربرها، مرورگر پیش‌فرض ویندوز رو برای وبگردی ترجیح بدن و وای به اون روزی که اینکار عادت بشه (اونوفت ترک عادت ...)، این در حالیه که امکانات سایر مرورگرها در بعضی مواقع قابل مقایسه حتی با بهترین نسخه IE هم نیست.

ie9 ie7-8

ie6-7

ie5-6

اینترنت اکسپلورر با اینکه جزء ناامن ترین مرورگرهای دنیاست هنوز خوب جولان میده و با توجه به اینکه با بسیاری از استانداردهای وب سازگاری نداره و کلاً تو دنیای دیگر سیر میکنه! اما همچنان طرفدارای متعصبی داره که تعداد زیادیشون هم در ایران هستند.

باید بدونید متاسفانه برای طراحی هر سایت پتانسیل و وقت بسیار زیادی برای سازگاری وب سایت با تک تک نسخه های اینترنت اکسپلورر باید انجام بگیره و این بخاطره این موضوع هست که هنوز این مرورگر در صدر توجه کاربران هست!!

امنیت، سرعت، افزونه های مختلف و فراوان، انعطاف پذیری بالا، کاربر پسند بودن و قابل تنظیم شدن برای سلیقه های مختلف، پشتیبانی مناسب از HTML5  و  CSS3 بروز رسانی افزونه، نسخه های portable ، سرعت در عرضه ورژن های جدید مثل برق و باد باید هر کاربری رو متقاعد کنه که سرو کله زدن با IE کاری بیهوده و بس ناجوانمردانه هست اونهم بخاطر زحمت بالایی که به دوش طراح میندازه، طبق تجربه ما کاربرای ایرانی هنوز هم با IE 6  و حتی IE 5 به سایت سرمیزنن و بعضی وقتها این دو نسخه از لحاظ آمار بازدید قابل رقابت با فایرفاکس هم هست، در بیشتر مواقع IE7  از فایرفاکس هم جلوتره!!

استانداردهای HTML5 و  CSS3 در IE8 و پائینتر اجرا و پشتیبانی نمیشه  و طراح رو مجبور به استفاده از عکس به جای کد در صفحات میکنه که سرعت سایت رو بشدت پائین میاره در صورتی که نسخه های بسیار پائین فایرفاکس، کروم، اپرا و ... براحتی بسیاری از تگهای HTML5 و دستورات  CSS3 رو پشتیبانی میکنن این قضیه در بعضی مواقع به IE9 هم به ارث رسیده و مشکل ظاهراً ژنتیکیه (حلال زاده به دائیش میره)!!

با عرض پوزش باید عرض کنیم مرورگرهایی مانند کروم، فایرفاکس، اوپرا و حتی سافاری معمولا توسط کاربران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند و با عرض پوزش بسیار بیشتر عرض میکنیم اینترنت اکسپلورر معمولا مورد استفاده افراد بی تجربه و افرادی که به جز اکسپلورر مرورگر دیگری نمی شناسند، استفاده میشه.

نکته تکمیلی: برای مشاهده یکسان و متحد یک وبسایت، طراحان مجبورند سایت رو یکبار برای نسخه های مختلف IE  (با توجه به اینکه هر نسخه IE برای خودش یه سازی میزنه!!) و بار دیگر برای سایرمرورگرها طراحی کنند؛ سایت با مراجعه کاربر نوع مرورگرش رو تشخیص داده و با توجه به نوع مرورگر کد مربوطه رو لود میکنه یعنی برای لود یک صفحه به شکل آدمیزاد در مرورگر IE کد اضافه تر و حتی صفحه بیشتری لود بشه.

با این اوصاف اگر با مرورگر IE  وارد سایتی بشید علاوه بر کندی خود مرورگر مجبورید کدهای سنگینتری رو نیز تحمل کنید.

توصیه: بیائید از امروز دیدمون رو عوض کنیم و تنبلی رو بزاریم کنار تا سرعت و کیفیت مرورگرهای مختلف مرهمی باشه بر سرعت پائین اینترنت کشور تا علاوه بر اینکه یک کمی در وقت صرفه جویی میکنیم، اعصاب راحت تری داشته باشیم و با تجربه یک مرورگر ذهنمون بازتربشه و هم ثوابی برده باشیم تا طراحان عزیز بخاطر سرو کله زدن با IE عذاب نکشن.فایرفاکس

ما برای شروع کار یکی از دو مرورگر گوگل کروم و یا فایرفاکس رو به شما پیشنهادگوگل کروم میکنیم. این نکته رو هم اضافه کنیم که در بین توسعه دهندگان وبسایت ها و طراحان وب، مرورگر فایر فاکس به دلیل افزونه های بسیار خوب مثل firebug ، منحصر به فرد هست و به جرأت میشه ادعا کرد که هیچ طراح وبی وجود نداره که از فایرفاکس استفاده نکنه.

دسته بندی محتوی: 

کاربر گرامی، سایت با IE7 سازگاری کامل ندارد.

لطفاً از ورژن بالاتر و یا سایر مرورگرها استفاده نمائید.

با تشکر، فراآسا